Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan Frankhan

PROJE BİLGİLERİ

 • Proje Adı:
  Frankhan
 • Lokasyon:
  Karaköy İstanbul
 • Mimar:
  Teğet Mimarlık & Novos Architecture Studio
 • Proje Yönetimi:
  İşte Proje
 • Yatırımcı:
  Akkanat Holding
 • Aydınlatma Tasarımı & Uygulaması:
  Ukon Aydınlatma
 • Kategori:
  Konser & Etkinlik Salonları
 • Alan:
  1.700 m²
 • Tarih:
  2023
 • Fotoğraf:
  Cemal Emden

Duvar yüzeyleri 5 farklı tipolojide akustik prizmayla örülü. İlerleyen aşamalarda aydınlatma tasarımının da bir parçası haline gelen bu modüllerin alt, üst ve yan yüzeyleri, ses ve ışık performansına göre farklı şekilleniyor. Dolayısıyla yüzeyler ve oluşturdukları prizmalar büyük bir teknik ekipmanın -dev bir ses ve ışık üretecinin- parçası gibi. Gerekli ve işlevsel. Öte yandan ana salonu bir makine gibi saran bu girintili çıkıntılı parçalar belirli bir düzende, doğru frekans ve ışıkta bir araya gelerek yekpare ve rengarenk bir mekan yaratıyor.

The wall surfaces are covered with acoustic prisms in 5 different typologies. The bottom, top and side surfaces of these modules, which have become a part of the lighting design in the following stages, are shaped differently according to the sound and light performance. Therefore, the surfaces and the prisms they form are like parts of a huge technical equipment – a giant sound and light generator. Necessary and functional. On the other hand, these indented pieces that surround the main hall like a machine come together in a certain order, at the right frequency and light, creating a monolithic and colorful space.

https://teget.com/project/frankhan/

HABERLER

YKKS KENTE BİR AÇILIM

YKKS KENTE BİR AÇILIM

“YKKS Kente Bir Açılım”, Yapı Kredi Kültür Sanat (YKKS) binasının yeniden inşa sürecinin ve tasarım konseptinin ardında yatan hikâyeleri anlatıyor.

IŞIĞIN PEŞİNDE 25 YIL

IŞIĞIN PEŞİNDE 25 YIL

1995 Yılından itibaren ’mimari aydınlatma’’ konusunda çalışmalarını yürüten Uygar Sakarya, ışığın peşinde geçen çeyrek yüzyıllık çalışma hayatı içerisindeki motivasyonunun, ışığa ve...

ÇATALHÖYÜK ZİYARETÇİ MERKEZİ

ÇATALHÖYÜK ZİYARETÇİ MERKEZİ

UkonStudio, mimari tasarımı Teğet Mimarlık tarafından yapılmakta olan Konya Çatalhöyük Ziyaretçi Merkezi Projesinin aydınlatma tasarımı sürecine başladı.