Işığın cömertliğinden faydalanmak lazım

Ukon Studio, ‘’mimari aydınlatma’’ konusunda 25 yılı aşkın süredir yaratıcı ve bütünleyici çalışmalar yürüten ışık sevdalısı bir ekipten oluşmaktadır.

Işığın iyileştirici ve dönüştürücü gücüne inanmakta olup, doğanın ışık ile ilişkisini; çalıştığı projelerde mimari ve insan odağıyla yorumlar.

Günümüz modern teknolojileri ve durmaksızın değişen yenilikçi teknikler bizler için ancak birer araçtır. Nihai hedefimiz zaman ve mekana göre doğru ışık unsurlarının kullanımı ile mimari aydınlatmada yenilikçi çözümler geliştirmek, ışığın pozitif etkilerinden cömertçe faydalanabilmektir.

Evrenin gizemini anlamak istiyorsanız enerji, frekans ve titreşim yasalarıyla düşünün.

Nikola Tesla

Uygar Sakarya

Ukon Kurucu - Elk.Mühendisi

1975 İzmir doğumlu. YTU Elektrik Mühendisliği lisans programı sırasında, Mimarlık Fakültesi Yapı Fiziği kürsüsünde tanıştığı aydınlatma konusunda çalışmalara başladı ve 1995 yılından itibaren ‘Mimari Aydınlatma’ konusunda uzmanlaşmış, dört kıtada farklı fonksiyonlarda ve global değere sahip birçok proje ve uygulamalarda çalışma imkanı bulmuştur.

Uygar Sakarya

Aydın Akar

Ukon Proje Yöneticisi - Tasarımcı

1982 Tokat doğumlu. 2001 yılında özel sistem çözüm enstalasyonları ile başladığı aydınlatma çalışmalarına, aydınlatma proje yöneticisi ve ürün tasarımcısı olarak devam etmektedir.

Aydın Akar

Pınar Sakarya

Ukon Operasyon Yöneticisi - İnş. Mühendisi

1974 Samsun doğumlu. Uzun yıllar, ulaştırma ve inşaat yalıtım konularında uygulama ve şantiye yöneticiği yaptıktan sonra 2010 yılından itibaren aydınlatma konusunda iş akış ve süreç yönetimi yapmaktadır.

Pınar Sakarya