Ukon Aydınlatma & Danışmanlık, Mimari Aydınlatma konusunda hizmet veren İstanbul merkezli aydınlatma-proje firmasıdır. Kurulduğu 2013 yılından itibaren Türkiye, Orta-Doğu, Türki-Cumhuriyetler, Avrupa ve Afrika’da çeşitli uluslararası projelerde görev almakta ve müşterilerinin, aydınlatma alanındaki gelişmelerden en doğru şekilde yararlanmasına ve fayda sağlamasına yönelik çalışmalar yapmaktadır

Ukon, başta mimarı gruplar olmak üzere uluslararası yatırımcı ya da proje yönetim firmalarına doğrudan aydınlatma mühendisliği hizmetleri verebildiği gibi, müteahhit firmaların uygulamalarına destek verebilmekte, tasarımcı ve sanatçıların ışık enstelasyonlarına yönelik özgün çözümler geliştirmektedir. Müzeler, kültür merkezleri ve yeni nesil kurumsal ofisler uzmanlaşmış olduğu sahalar olup genel olarak projelerin ihtiyaç ve önceliklerine yönelik iç-mekan aydınlatmaları ve bina cepheleri, peyzaj, yat ve şehir aydınlatmaları gibi dış-mekan konularında da çeşitli projeler geliştirilmektedir.

Başlıca önceliklerimiz güncel teknolojinin esas alındığı yenilikçi, estetik açıdan üstün, enerji verimliliği gözeten, çevre dostu, uzun vadeli ve sürdürülebilir çözümler olup yeni nesil tüm projelerde esas alındığı gibi aydınlatma konusunda da insan odaklı ve kullanıcı dostu çözümler temel hedefler arasındadır.

Katalog İçin Tıklayınız [15 MB]

“Ben ışığın bir parçasıyım. Işık benim altı duyumu da harekete geçirir. Onu görürüm, onu duyarım, koklarım, dokunurum, onun hakkında düşünürüm. Onun hakkında düşünmek de altıncı histir.”

Nikola Tesla